احداث پروژه‌های بیمارستانی استان تهران در اولویت قرار گرفته است

احداث پروژه‌های بیمارستانی استان تهران در اولویت قرار گرفته است

تهران – ایرنا – مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: احداث پروژه‌های بیمارستانی در استان تهران در اولویت قرار گرفته تا وضعیت تهران و شهرهای اطراف آن از لحاظ سرانه تخت بیمارستانی تقویت شود.

مجید احمری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره احداث پروژه‌های بیمارستانی در استان تهران افزود: در طول چند سال گذشته بالغ بر ۳۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور ساخته شد، اما با این حال استان تهران نسبت به آمار سرانه کشوری در زمینه تخت بیمارستانی ضعیف‌تر است. به همین دلیل یکی از تاکیدهای وزیر بهداشت، تقویت شهرهای حاشیه تهران است.

وی ادامه داد: پروژه‌های بیمارستانی بر اساس منابع، شرایط فیزیکی، نیازهای درمانی و موارد دیگر اولویت بندی می‌شوند. بر اساس همین اولویت بندی‌ها، بیمارستان شهر قدس در عرض یک سال و نیم از مرحله اسکلت به مرحله بهره برداری رسید. همچنین بیمارستان ملارد تا دو ماه آینده به مرحله بهره برداری خواهد رسید. بیمارستان مفتح که متوقف بود نیز اکنون در مرحله اسکلت بندی است. بیمارستان شریف آباد نیز در حال اجراست. بیمارستان اسلامشهر هم به دلیل مشکلات، متوقف بود و در حال حاضر پیمانکار جدید پای پروژه است و عملیات آن تسریع خواهد شد.

مکان یابی پروژه‌های بیمارستانی

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت درباره توجه به مکان یابی پروژه‌های بیمارستانی گفت: مرجع سطح بندی خدمات درمان در معاونت درمان وجود دارد که مبنای مکان یابی پروژه‌های بیمارستانی است. بر این اساس به طور مثال مشخص می‌شود در یک شهرستان در استان تهران چه تعداد تخت نیاز است. در حوزه فنی، شرایط زمین نیز انتخاب شده و سپس وارد مراحل مباحث ژئوتکنیک و طراحی می‌شود.

وی ادامه داد: انتخاب محل بیمارستان شامل موارد مختلفی می‌شود. به طور مثال باید دسترسی مناسبی داشته باشد، در حریم دکل‌های فشار قوی و منابع سوخت نباشد، تقسیم مناطق درمانی در سطح شهرستان رعایت شود. در این زمینه دستورالعمل جامعی وجود دارد. همکاری برای واگذاری زمین جهت احداث بیمارستان در استان‌های مختلف مناسب است؛ اما در برخی استان‌ها زمین مناسب کمتر است.

رعایت استانداردهای ساخت بیمارستان ایمن

احمری درباره رعایت استانداردهای ساخت بیمارستان ایمن بیان کرد: تا امروز حدود ۱۳ جلد از کتاب‌های استانداردهای ساخت بیمارستان ایمن در بخش‌های مختلف بیمارستانی منتشر شده که این کتاب‌ها ملاک اصلی طراحی، مشاوران و ساخت است. به خصوص در بیمارستان‌هایی که آغاز آن از ابتدا در اختیار ما قرار دارد، این استانداردها از مرحله طراحی رعایت می‌شوند. البته نمی‌توان گفت این استانداردها بدون اشکال است؛ اما به هر حال این استانداردها هم به مرور به روز می‌شوند.

فرسودگی بیمارستان‌های موجود

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت درباره تخت‌های فرسوده بیمارستانی در کشور اظهار کرد: میزان تخت‌های بیمارستانی فرسوده در کل کشور قابل توجه است، اما همین ساخت و سازها در سال‌های اخیر باعث شد که از تعداد تخت‌های فرسوده بیمارستانی کم شود. تخت فرسوده از نظر عمران به معنی بنای بیمارستان است.

وی ادامه داد: در این زمینه آسیب شناسی لرزه‌ای کل بیمارستان‌های کشور هم انجام شده و نتیجه گرفتیم که چه تعداد پروژه اصلا ارزش بهسازی دارد و به طور مثال اگر به جای بهسازی، بیمارستان جدید بسازیم چقدر مقرون به صرفه است. این آسیب شناسی از سال ۱۳۸۶ در قالب یک طرح جامع مطالعاتی انجام شد و تیم‌ها در سراسر بیمارستان‌های کشور حاضر شدند. این مطالعه تا ابتدای سال ۱۳۹۰ طول کشید و اطلاعات آن به طور مستمر در دفتر فنی وزارت بهداشت به روز می‌شود.

مقایسه ساخت بیمارستان در ایران با کشورهای همسایه

احمری در مورد مقایسه ساخت بیمارستان در ایران با کشورهای همسایه گفت: به هر حال ساخت بیمارستان در کشور از سایر کشورها اثر می‌گیرد. وضعیت موجود تخت بیمارستانی در حال حاضر ۱.۷ به ازای هر هزار نفر است؛ اما هدف گذاری وزارت بهداشت ۲.۶ به ازای هر هزار نفر است و هنوز به این هدف نرسیده‌ایم. هدف ما این است که این فاصله را کم کنیم.

وی افزود: در هفت سال اخیر حرکت رو به جلویی برای رسیدن به این هدف برداشت شده و اگر نسبت به سال‌های قبل از آن مقایسه کنیم، شرایط بیمارستان‌ها از لحاظ استانداردها بسیار متفاوت است.

توجه ویژه به گردشگری سلامت

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت گفت: موضوع گردشگری سلامت نیز یکی از مواردی است که به آن توجه ویژه داریم. به طور مثال یکی از مسائل مهم برای ما در مورد بیمارستان ایلام، موضوع گردشگری سلامت است که بتوانیم بیماران کشورهای همسایه را هم تحت پوشش قرار بدهیم.

توزیع عادلانه زیرساخت‌های درمانی و مشکلات استان تهران

به گزارش ایرنا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز پیش از این درباره توزیع عادلانه زیرساخت‌های درمانی در کشور گفته بود: توزیع عادلانه امکانات و زیرساخت‌ها در برخی مناطق اصلا مناسب نیست. به طور مثال در برخی استان‌ها با جمعیت زیر یک میلیون نفر، تعداد تخت به جمعیت ممکن است سه برابر مناطق دیگر باشد. در حاشیه تهران، با جمعیت یک و نیم میلیون نفری حتی ممکن است یک تخت بیمارستانی هم نداشته باشیم و در مناطق دیگری با جمعیت ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر، تخت بیمارستانی بیشتری داریم.

نمکی اظهار کرد: در زمینه جاگذاری بیمارستان‌ها در کشور بازنگری انجام شده و در حال کار روی این موضوع هستیم و بر این مبنا زیرساخت‌ها را توسعه می‌دهیم. به طور مثال در حاشیه پایتخت حدود یک و نیم میلیون نفر جمعیت داریم، اما حتی یک تخت بیمارستانی وجود نداشت و در نتیجه اولویت‌ها را به جای داخل شهر تهران، روی حاشیه شهر گذاشته‌ایم.

فهرست
با تشکـر از اعتمــاد شمـــا ...
ایــمیل شمـــا در ســــایت ثـــبت شـــد ...
پس از عضویت نیز می توانید در صورت تمایل اشتراک خود را لغو کنید
عضویت در خبرنامه :
ISMS-ITIL-COBIT-PENTEST-ISO20000-ISO27001
محسن غفاری
مدیر عامل
لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات / فوق لیسانس MBA
ISMS-ITIL-COBIT-PENTEST-ISO20000-ISO27001
 • بیش از 15 سال سابقه تخصصی و مشاوره در حوزه فناوری اطلاعات و امنیت اطلاعات و مدیر پروژه بیش از 100 پروژه مدیریت فاوا
 • سابقه مشاوره، ممیزی و تدریس در زیرمجموعه های وزارت نفت، نیرو، دفاع، صنعت و معدن ، صنعت پزشکی، بانک ها و ...
 • سر ممیز پنج CB بین المللی در حوزه مدیریت و IT
 • تائيد صلاحيت "موسسه استاندارد و مركز تحقيقات صنعتي ايران"
 • تائيد صلاحيت " وزارت ICT ( سازمان فناوری اطلاعات ایران)" و " مرکز افتا ریاست جمهوری" در مشاوره و آموزش مدیریت فاوا
 • تائيد صلاحيت امور کارکنان دولت "سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور" در آموزش دوره های ITIL ، COBIT و ISMS
 • تائید صلاحیت "مجمع متخصصین ایران" ، "انجمن بین المللی اعتباردهی IAF " ، " انجمن کنترل و ممیزی سیستم ها ISACA " آمریکا
 • سر ارزیاب اجلاس های سالانه: مدیر شایسته ملی، کارآفرین برتر ، برند برتر ملی ، جایزه بزرگ اختراعات ، خوارزمی ، EFQM
 • مدیر کمیته علمی و فنی همایش و نمایشگاه تخصصی امنیت بانکداری الکترونیک کشور.
 • مدیر علمی همایش بین المللی امنیت پایدار با رویکرد ارتقاء دولت الکترونیک کشور
 • دارای مدرک بین المللی Cobit 5 از ISACA آمریکا
 • دارای مدرک بین المللی ITIL v3 از APMG
 • دارای مدرک سر ممیزی ISO/IEC27001:2005- ISMS از BSI انگلستان و DNV نروژ
 • دارای مدرک سر ممیزی ISO/IEC20000 از BSI انگلستان
 • دارای مدرک سر ممیزی ISO9001:2008 - QMS از DNV نروژ
با عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت از آخرین اخبار زودتر از همه با خبر شوید
ایمیــل خـــود را وارد نمـــائید
هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار خواهد شد. همچنین در کنار این همایش، فضای نمایشگاهی جهت ارائه تازه ترین راه کارها و دستاوردهای فناوری اطلاعات ارائه خواهد شد. شرکت امن نگر سامان با حضور در نمایشگاه بانکداری الکترونیک، تازه ترین راه کارهای حوزه مدیریت و امنیت فناوری اطلاعات را ارائه می نماید. و جهت بازدید از غرفه شرکت، دعوت به عمل می آورد.
دستاوردهای شرکت امن نگر سامان :
• خدمات و راهکارهای حسابرسی فناوری اطلاعات در کسب و کار مالی بانکی SGRC
• خدمات راهبری و حاکمیت فناوری اطلاعات COBIT5
• خدمات راهبری سرمایه گذاری و مدیریت ارزش در فناوری اطلاعات VAL IT ، TVO
• خدمات مدیریت سرویس فناوری اطلاعات ITIL v3
• خدمات مدیریت ریسک فناوری اطلاعات و انطباق
• خدمات برنامه ریزی راهبردی و معماری فناوری اطلاعات
• راه کارهای نرم افزاری مدیریت سرویس فناوری اطلاعات ITSM
زمان : 2 و 3 بهمن ماه 1396 ، مکان : مرکز همایش های بین المللی برج میلاد غرفه : G35
• خدمات راهبری ، ارزیابی و پشتیبانی امنیت فناوری اطلاعات
• خدمات ارزیاب امنیتی و آزمون نفوذ و ارزیابی امنیتی سرویس های موبایل
• خدمات و راهکارهای SOC و Csirt
• راهکارهای نوین امنیتی در بانک ها
• خدمات سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISMS ، ISO/IEC 27001:2013
شرکت امن نگر سامان در راستای اهداف کلان و سند چشم انداز توسعه صنعت نفت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان اسپانسر اصلی در ششمین همایش و نمایشگاه Petro ICT حضور دارد. این کنفرانس و نمایشگاه با هدف شناخت و ارزیابی دستاوردها و پیشرفت های فناوری اطلاعات و ارتباطات، ارائه توانمندي‌ هاي موجود و نیز بررسی چالش های فراروی توسعه بهره گیری از این فناوری ها در روزهای 26 و 27 دی ماه ، برگزار می گردد.
عضویت در خبرنامه :
شرکت امن نگر سامان بعنوان اسپانسر همایش، سخنرانیهایی با محورهای زیر برگزار مینماید :
• محوریت حاکمیت و راهبری فناوری اطلاعات در صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی روز 26 ام ساعت 11 ، روز 27 ام ساعت 9.30
• محوریت راهکارهای امنیتی سامانه های رایانش ابری در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی روز 27 ام ساعت 13.30
• محوریت مدیریت ریسک و حاکمیت فناوری اطلاعات روز 27 ام ساعت 13.30
• محوریت راهکارهای مرکز عملیات امنیت بومی شده صنعت نفت، گاز و پتروشیمی روز 26 ام ساعت 11.30
در حین سخنرانی انتقال تجربیات شرکت امن نگر سامان در سازمانهای زیر مجموعه نفت نیز مد نظر قرار خواهد گرفت در کنار این همایش، نمایشگاهی جهت ارائه تازه ترین راهکارها ، خدمات و محصولات صنعت نفت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار میگردد که شرکت امن نگر سامان در این نمایشگاه تازه ترین دستاوردها و راهکارهای این مجموعه را در معرض دید شرکت کنندگان محترم قرار خواهد داد.
همچنین شرکت امن نگر سامان برای بازدید کنندگان غرفه این شرکت خدمات ویژه ای در نظر گرفته است از قبیل :
• اهدای هدایایی جهت یادبود در غرفه نمایشگاه
• ارائه متدولوژی برخی خدمات مورد درخواست بصورت مکتوب
• ارائه تسهیلات ویژه جهت اجرای پروژه های درخواستی مشتریان محترم که در نمایشگاه درخواست خود را در فرمهای ارائه شده ثبت مینمایند
وعده ما ششمین همایش و نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی Petro ICT
مکان : ولنجک، دانشگاه شهید بهشتی ، سالن همایشهای بین المللی